cena regularna: 57,00 PLN
Dodaj stronę do ulubionych

UNO PIU UNOMichele Biancardi

Pochodząca z północnej ( chłodniejszej ) części Apulii mieszanka Nero di Troia oraz Primitivo. Wino jest wytwarzane przez niewielkiego producenta – Michele Biancardiego. Wszystkie jego wina są produkowanego z niezwykłą dbałością o detal i bez zbędnych interwencji w naturę, co sprawia, że mają one certyfikaty win ekologicznych. Michele do tego stopnia troszczy się o swoje wina, że podczas leżakowania puszcza im z głośników chóry gregoriańskie.

UNO PIU UNO jest winem zaskakującym, udaje mu się połączyć dość kruchą budowę Nero di Troia z pełnią Primitivo.

Wyczujemy w nim wiele aromatów owoców leśnych, a także fiołki i nieco nut konfiturowych. Doskonale sprawdza się z czerwonymi mięsami, oraz wędlinami wędzonymi.
Kraj:
Włochy Włochy
Kolor:
Czerwone
Rodzaj:
WytrawneWytrawne
Szczep:
Primitivo, Nero di Troia
Alkohol:
12.5%
Pojemość:
0,75l

Michele Biancardi Michele Biancardi Michele Biancardi Michele Biancardi Michele Biancardi Michele Biancardi Michele Biancardi Michele Biancardi

Michele Biancardi

Michele Biancardi rozwija głównie trzy szczepy: Nero di Troia, Fiano i Primitivo. Są to tradycyjne rodzaje winogron z okolicy Pugli i robi z nich naprawdę wspaniałe wina, które mają mocny i pełen aromat. Oczywiście wszystkie Wina posiadają certyfikat BIO. Największym marzeniem Michele jest, aby produkować wspaniałe wina doceniane przez tych, zarówno blisko i daleko.

Region pochodzenia

Włochy: Apulia

Włochy: Apulia

Apulia (Puglia) to region winny w południowych włoszech o powierzchni niemal 20 tys km2. Wspaniały klimat dla uprawy winogron. Stąd pochodzą najciekawsze wina odmian takich jak Primitivo, Negro Amaro lub Nero di Troja. Z jednej strony oblewa go Adriatyk, z drugiej Morze Jońskie. Oprócz win czerwonych możemy tutaj znaleźć także ciekawe wina białe - orzeźwiające cytrusowe jak fiano, bambino bianco lub kilka endemicznych goryczkowatych muszkatów.
Włochy: Apulia Włochy: Apulia Włochy: Apulia Włochy: Apulia

Warto także zobaczyć

Riesling Spätlese

Riesling Spätlese

cena regularna: 39,00 PLN
UNO PIU UNO

UNO PIU UNO

cena regularna: 57,00 PLN
Passo Del Sud Appassimento

Passo Del Sud Appassimento

cena regularna: 55,00 PLN
Riesling Spätlese Feinherb

Riesling Spätlese Feinherb

cena regularna: 39,00 PLN
Aszu 5 puttons

Aszu 5 puttons

cena regularna: 123,00 PLN
Riesling Spätlese

Riesling Spätlese

cena regularna: 39,00 PLN

Dodaj komentarz:

Ocena:

Komentarze(0)Dodaj komentarz
Nie dodano żadnego komentarza