+48 604 336 184
cena regularna: 39,00 PLN
Dodaj stronę do ulubionych
/ 0

La Torre Primitivo Puglia

La Torre jest zrobione w 100% z gron Primitivo rosnących w Puglii. Pełne jagodowych nut, w smaku bardzo konfiturowe. Intensywny oraz złożony bukiet, z wyczuwalnymi aromatami dojrzałych owoców śliwki i wiśni.
Kraj:
Włochy Włochy
Kolor:
Czerwone
Rodzaj:
WytrawneWytrawne
Szczep:
Primitivo
Alkohol:
13%
Pojemość:
0,75l

Region pochodzenia

Włochy: Apulia

Włochy: Apulia

Wielu Polaków dobrze zna wino z Apulii, chociaż nie zawsze jest tego świadoma. To stamtąd pochodzi bowiem primitivo, winiarski przebój Polski ostatnich lat. Nie jest to wprawdzie rodzimy szczep apulijski, jednak bardzo dobrze zadomowił się w tej części Włoch.

Apulia wraz z Sycylią i Kampanią należy do głównych winiarskich obszarów włoskiego południa i podobnie jak one (a zwłaszcza Sycylia) w ostatnim dwudziestoleciu przeszła przyśpieszoną ewolucję od producenta tanich, masowych i nieinteresujących jakościowo win do regionu z winiarskimi ambicjami znajdującymi coraz lepsze odzwierciedlenie w rzeczywistości. Władze apelacji dążą do zmniejszenia nasadzeń plennych i mało wartościowych szczepów, otworzyły się także na wymianę wiedzy enologicznej na poziomie międzynarodowym ściągając zagranicznych ekspertów działających w ramach grup „latających winiarzy”.

Pod względem winiarskim ten obcas włoskiego buta buduje swoja tożsamość na czerwieni – primitivo, negroamaro i nero di Troia, to, niemal dosłownie „czarne konie” regionu. Jednak na jego północy Apulii popularne są także montepulciano i sangiovese. Biel pozostaje w tej rywalizacji w tyle, tej barwy broni tu przede wszystkim fiano, greco i muskat.

Poza czerwonymi i białymi, w Apulii produkuje się sporo win rózowych z bombino nero, odmiany o tyle osobliwej, że jej owoce dojrzewają w różnym tempie nawet w obrębie jednej kiści.
Włochy: Apulia Włochy: Apulia Włochy: Apulia Włochy: Apulia

Warto także zobaczyć

Riesling Spätlese

Riesling Spätlese

Niemcy
cena regularna: 48,00 PLN
Niebawem kolejna dostawa!
Lopez de Haro Crianza

Lopez de Haro Crianza

Hiszpania
cena regularna: 50,00 PLN
12 e Mezzo Malvasia

12 e Mezzo Malvasia

Włochy
cena regularna: 42,00 PLN
Podere Frontino

Podere Frontino

Włochy
cena regularna: 42,00 PLN
12 e mezzo Primitivo

12 e mezzo Primitivo

Włochy
cena regularna: 42,00 PLN
125 Malvasia Nera del Salento

125 Malvasia Nera del Salento

Włochy
cena regularna: 50,00 PLN

Dodaj komentarz:

Ocena:

Komentarze(0)Dodaj komentarz
Nie dodano żadnego komentarza
dotykamy natury