+48 604 336 184
cena regularna: 78,00 PLN
Dodaj stronę do ulubionych
/ 0

Escorihuela Gascon Malbec

Malbec z domieszką petit verdot (3%) i cabernet franc (2%). Dojrzewało w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego. Dobra równowaga między aromatami owocowymi (owoce leśne, jezyny, śliwki węgierki) a beczkowymi (gorzka czekolada, lukrecja).
Kraj:
Argentyna Argentyna
Kolor:
Czerwone
Rodzaj:
WytrawneWytrawne
Szczep:
Malbec, Petit verdot, Cabernet franc
Pojemość:
0,75l

Region pochodzenia

Argentyna: Mendoza

Argentyna: Mendoza

Największy i najważniejszy argentyński region winiarski znajdujący się przy zachodniej granicy, w centralnej części kraju. Od zachodu graniczy z granią Andów, od wschodu z pampasami, po których konno pomykają siorpiący mate gauchos. Region jest bardzo nasłoneczniony i bardzo suchy (przy uprawie winogron konieczne jest nawadnianie). Ma także zaletę ważną z punktu widzenia winogrodnictwa: z powodu znacznych wysokości (najwyższe winnice lokowane są na wysokości ok 1100 m. n. p. m.) dzienna amplituda temperatur jest znaczna, co sprzyja wytwarzaniu się w owocach odpowiedniej ilości kwasów.

Winiarstwo w Mendozie narodziło się, podobnie jak w całej Ameryce Południowej praktycznie w II połowie XIX wieku. Owszem, wcześniej uprawiano winogrona (sadzonki z Europy dotarły tutaj chwilę po konkwistadorach), jednak było to ogrodnictwo praktycznie przydomowe. Ostatnie dekady XIX stulecia były czasem, w którym na dużą skalę importowano krzewy europejskich odmian winorośli (przede wszystkim malbeka) i tworzono nowoczesne winiarstwo bazujące na wzorach staroświatowych. Konsekwencją tego procesu jest zdecydowana dominacja międzynarodowych szczepów, głównie czerwonych – malbeka, cabernet sauvignon, tempranillo i chardonnay. Odmiany lokalne na razie pozostają na drugim planie.
Argentyna: Mendoza Argentyna: Mendoza Argentyna: Mendoza Argentyna: Mendoza

Warto także zobaczyć

Riesling Spätlese

Riesling Spätlese

Niemcy
cena regularna: 48,00 PLN
Niebawem kolejna dostawa!
Lopez de Haro Tempranillo

Lopez de Haro Tempranillo

Hiszpania
cena regularna: 46,00 PLN
Aldeya Garnacha

Aldeya Garnacha

Hiszpania
cena regularna: 46,00 PLN
UNO PIU UNO

UNO PIU UNO

Włochy
cena regularna: 57,00 PLN
Niebawem kolejna dostawa!
Poste Restante

Poste Restante

Hiszpania
cena regularna: 39,00 PLN
Viberti Barbera d'Alba La Gemella

Viberti Barbera d'Alba La Gemella

Włochy
cena regularna: 86,00 PLN

Dodaj komentarz:

Ocena:

Komentarze(0)Dodaj komentarz
Nie dodano żadnego komentarza
dotykamy natury