cena regularna: 50,00 PLN
Dodaj stronę do ulubionych

Cabernet SauvignonHelli Pinceszet

Jest to czerwone, wytrawne wino o głębokim rubinowym kolorze. W niepozornej butelce z jeszcze bardziej niepozorną etykietą, znajdziemy eksplozję zapachu porzeczek, czekolady, tytoniu, jagód oraz odrobinę mięty. Cabernet Sauvignon posiada wyraźny garbnik i wyraźny owocowy smak . Wino idealne do wszelakich mięs oraz potraw bardziej pikantnych. 
Kraj:
Węgry Węgry
Kolor:
Czerwone
Rodzaj:
WytrawneWytrawne
Szczep:
Cabernet Sauvignon
Alkohol:
13.5%
Pojemość:
0,75l

Helli Pinceszet Helli Pinceszet Helli Pinceszet Helli Pinceszet Helli Pinceszet Helli Pinceszet Helli Pinceszet Helli Pinceszet

Helli Pinceszet

Niepozorne wejście do winnicy przenosi nas w świat długich, skąpanych w półmroku korytarzy i wykutych z mozołem ścian pokrytych mchem. Pomieszczenia,  w  których przechowywane jest wino, pełne są starych drewnianych beczek oraz butelek, czekających na swój wielki dzień otwarcia. Wyjątkowy klimat, wyjątkowi ludzie oraz niezwykłe wina to jest to, czego poszukujemy u naszych przyjaciół zza Dunaju.
Helli wytwarza wina białe i czerwone, ale te ostatnie są tymi, których poszukujemy w Egerze.W piwniczce Helli Pinceszet znaleźliśmy jedne z najciekawszych win w regionie Egeru. Jest to kolejna rodzinna winnica oferująca wysokiej jakości produkty!

Region pochodzenia

Węgry: Eger

Węgry: Eger

Winiarski region Eger to 18 miejscowości, wg ewidencji gmin winnych 4395 ha. Wino z Egeru to głównie wino czerwone i wytrawne, ale nie tylko. Pojęcie „bikavér” znane jest zarówno w domach naszych bratanków jak i na światowym rynku. Któż z nas nie zna legendarnej byczej krwi, która to niestety w naszych marketach jest tylko karykaturą oryginalnego trunku z Egeru. Centrum regionu właśnie Eger to najpiękniejsze miasto barokowe w Europie Środkowej. Od dziesięcioleci coraz więcej tradycyjnych imprez związanych z uprawą winorośli i produkcją wina czeka tutaj na odwiedzających. Wielu odwiedza Eger dla słynnych kąpielisk termalnych.
Węgry: Eger Węgry: Eger Węgry: Eger Węgry: Eger

Warto także zobaczyć

Riesling Spätlese

Riesling Spätlese

cena regularna: 39,00 PLN
Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon

cena regularna: 50,00 PLN
Riesling Spätlese

Riesling Spätlese

cena regularna: 39,00 PLN
Aszu 5 puttons

Aszu 5 puttons

cena regularna: 123,00 PLN

Dodaj komentarz:

Ocena:

Komentarze(0)Dodaj komentarz
Nie dodano żadnego komentarza