cena regularna: 123,00 PLN
Dodaj stronę do ulubionych

Aszu 5 puttonsPosta Lajos

Wino królów, król win tak właśnie mówi się o Aszu. Jest to największa duma Węgrów i najlepsze na świecie wino likierowe. Oprócz tego tą butelkę możemy przechowywać przez dziesięciolecia! Do produkcji aszu używa się zasuszonych jagód winogron zarażonych szlachetną pleśnią, zbieranych ręcznie po pierwszych październikowych przymrozkach. im więcej w beczce puttonów (25kg cebrzyków z jagodami aszu) tym wino słodsze.

Także nasze 5 puttonów to bardzo słodkie i niesamowicie aromatyczne wino gdzie w smaku i zapachu odnajdziemy miód, morele, rodzynki, jabłka, trochę beczki. 

Wino pochodzi z małej, tradycyjnej winnicy rodzinnej więc mamy tutaj do czynienia z najwyższej jakości produktem! Naprawdę warto mieć taką buteleczkę w swoich zasobach!
Kraj:
Węgry Węgry
Kolor:
Białe
Rodzaj:
SłodkieSłodkie
Szczep:
Furmint / Harslevelu/Sargamuskotaly
Alkohol:
10.5%
Pojemość:
0,5l

Posta Lajos Posta Lajos Posta Lajos Posta Lajos Posta Lajos Posta Lajos Posta Lajos Posta Lajos

Posta Lajos

Winnica o której niewiele można powiedzieć. Znajduje się w jednej z małych wiosek wokoło Tokaju i znaleźliśmy się w niej przez przypadek. Pani w sędziwym wieku, która nas przywitała pięknie opowiadała o swoich piwniczkach - niestety po węgiersku, który to język ciągle jeszcze jest dla mnie zagadką, a inne języki obce - były jej obce. Jedyne co zrozumiałem (tak mi się wydaje) to to że w podziemiach w dawnych czasach znajdowała się kapliczka.

Ale to nieistotne, istotne natomiast były wina, którymi właścicielka poczęstowała nas ze starych dębowych beczek. Rewelacja ! Właśnie o to chodzi w enoturystyce - znajdowanie takich miejsc i takich win.

Region pochodzenia

Węgry: Tokaj

Węgry: Tokaj

Na pewno każdy enoturysta zna ten region. Znajdziemy tu miłych ludzi, wyborną kuchnię węgierską oraz to czego szczególnie poszukujemy tj. wyśmienite winaHistoria uprawy winorośli w tokajskim regionie winiarskim liczy sobie około tysiąca lat. O smaku tutejszych win decydują nie tylko łagodny i ciepły klimat, ale także serce jakie każdy z właścicieli swoich rodzinnych winnic wkłada w swoje wspaniałe produkty.
Wśród odmian winorośli dominuje głównie furmint, na pozostałych miejscach plasują się hárslevelű i sárgamuskotály (muscat żółty). 
Węgry: Tokaj Węgry: Tokaj Węgry: Tokaj Węgry: Tokaj

Warto także zobaczyć

Riesling Spätlese

Riesling Spätlese

cena regularna: 39,00 PLN
Riesling Spätlese

Riesling Spätlese

cena regularna: 39,00 PLN
Aszu 5 puttons

Aszu 5 puttons

cena regularna: 123,00 PLN
Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon

cena regularna: 50,00 PLN

Dodaj komentarz:

Ocena:

Komentarze(0)Dodaj komentarz
Nie dodano żadnego komentarza