+48 604 336 184
cena regularna: 42,00 PLN
Dodaj stronę do ulubionych
/ 0

12 e mezzo PrimitivoVarvaglione

12 e mezzo to wyjątkowo eleganckie Primitivo z Salento pełne ciemnych owoców, wędzonej śliwki, konfitury czereśniowej z nutami wanilii oraz kakao. Fantastyczna propozycja dla miłośników ciężkich win a Pugli, którzy znajdą w tej butelce  wszystko co najlepsze ma do zaoferowania szczep primitivo. Najlepsze w towarzystwie grillowanych, dobrze doprawionych steków.
Kraj:
Włochy Włochy
Kolor:
Czerwone
Rodzaj:
WytrawneWytrawne
Szczep:
Primitivo
Alkohol:
12.5%
Pojemość:
0,75l

Region pochodzenia

Włochy: Apulia

Włochy: Apulia

Wielu Polaków dobrze zna wino z Apulii, chociaż nie zawsze jest tego świadoma. To stamtąd pochodzi bowiem primitivo, winiarski przebój Polski ostatnich lat. Nie jest to wprawdzie rodzimy szczep apulijski, jednak bardzo dobrze zadomowił się w tej części Włoch.

Apulia wraz z Sycylią i Kampanią należy do głównych winiarskich obszarów włoskiego południa i podobnie jak one (a zwłaszcza Sycylia) w ostatnim dwudziestoleciu przeszła przyśpieszoną ewolucję od producenta tanich, masowych i nieinteresujących jakościowo win do regionu z winiarskimi ambicjami znajdującymi coraz lepsze odzwierciedlenie w rzeczywistości. Władze apelacji dążą do zmniejszenia nasadzeń plennych i mało wartościowych szczepów, otworzyły się także na wymianę wiedzy enologicznej na poziomie międzynarodowym ściągając zagranicznych ekspertów działających w ramach grup „latających winiarzy”.

Pod względem winiarskim ten obcas włoskiego buta buduje swoja tożsamość na czerwieni – primitivo, negroamaro i nero di Troia, to, niemal dosłownie „czarne konie” regionu. Jednak na jego północy Apulii popularne są także montepulciano i sangiovese. Biel pozostaje w tej rywalizacji w tyle, tej barwy broni tu przede wszystkim fiano, greco i muskat.

Poza czerwonymi i białymi, w Apulii produkuje się sporo win rózowych z bombino nero, odmiany o tyle osobliwej, że jej owoce dojrzewają w różnym tempie nawet w obrębie jednej kiści.
Włochy: Apulia Włochy: Apulia Włochy: Apulia Włochy: Apulia

Warto także zobaczyć

Riesling Spätlese

Riesling Spätlese

Niemcy
cena regularna: 48,00 PLN
Niebawem kolejna dostawa!
Kerner

Kerner

Niemcy
cena regularna: 48,00 PLN
Niebawem kolejna dostawa!
Aldeya Garnacha

Aldeya Garnacha

Hiszpania
cena regularna: 46,00 PLN
Viberti Barbera d'Alba La Gemella

Viberti Barbera d'Alba La Gemella

Włochy
cena regularna: 86,00 PLN
UNO PIU UNO

UNO PIU UNO

Włochy
cena regularna: 57,00 PLN
Niebawem kolejna dostawa!
Matsu El Picaro

Matsu El Picaro

Hiszpania
cena regularna: 60,00 PLN

Dodaj komentarz:

Ocena:

Komentarze(0)Dodaj komentarz
Nie dodano żadnego komentarza
dotykamy natury