Benkő Borház pincészet

Kolejna wyjątkowa rodzinna produkcja z serca Tokaju. Bardzo przyjemny klimat piwniczki zachęca nas do kosztowania coraz to nowych trunków - a uwierzcie jest co smakować! Każde wino od Benko to małe dzieło sztuki.

Przygotowane są z wyjątkową dbałością o zachowanie tradycyjnych wartości i technik winiarskich. Produkcja obejmuje wina z typowych tokajskich odmian winogron: furmint, hárslevelű i żółty muskat (sárga muskotály), jednak są one naprawdę robione w sposób mistrzowski. Jeżeli lubisz prawdziwe, smaczne wina tokajskie koniecznie musisz zasmakować trunków od Benkő Borház

Erdos Pince

Jest to młoda, jak na standardy winiarskie piwniczka, gdyż ma dopiero 26 lat, ale oferowane trunki nierzadko biją na głowę znacznie starszą konkurencję. 

Winnica rodzinna z samego serca regionu tokajskiego o dość niedużej rocznej produkcji wysokiej jakości win, które naprawdę warto skosztować. Podsumowując w dwóch słowach Erdos  to producent bardzo dobrych win, które na pewno uprzyjemnią przyjacielskie spotkanie, rodzinny obiad lub dodadzą smaku dobrej książce.

Péter Pincészet

Każdemu kto znajdzie się u Petera na pewno rzuci się w oczy duża polska flaga, skrzyżowana z węgierską. Takie gesty sympatii można znaleźć chyba tylko u naszych madziarskich bratanków.
Wysokiej jakości wina, tej działającej od pokoleń rodzinnej winnicy, to nie tylko doświadczenie, ale także wyjątkowo uprzywilejowane obszary uprawowe na podgórzu Thurzó. Precyzyjna technologia z poszanowaniem tradycji wytwórczych można wyczuć w każdym produkcie od Petera. O wysokiej jakości świadczą także niezliczone medale, odznaczenia i inne wyróżnienia w prestiżowych krajowych i międzynarodowych konkursach. 

Helli Pinceszet

Niepozorne wejście do winnicy przenosi nas w świat długich, skąpanych w półmroku korytarzy i wykutych z mozołem ścian pokrytych mchem. Pomieszczenia,  w  których przechowywane jest wino, pełne są starych drewnianych beczek oraz butelek, czekających na swój wielki dzień otwarcia. Wyjątkowy klimat, wyjątkowi ludzie oraz niezwykłe wina to jest to, czego poszukujemy u naszych przyjaciół zza Dunaju.
Helli wytwarza wina białe i czerwone, ale te ostatnie są tymi, których poszukujemy w Egerze.W piwniczce Helli Pinceszet znaleźliśmy jedne z najciekawszych win w regionie Egeru. Jest to kolejna rodzinna winnica oferująca wysokiej jakości produkty!

Tokaj Kereskedőház Zrt

Państwowa firma Tokaj Kereskedőház to dość duży gracz na rynku producentów win tokajskich, który od kilku lat, głównie dzięki radykalnym zmianom technologicznym i personalnym zmienia swój wizerunek i produkuje coraz lepsze trunki. 

Mimo, że ten typ winnic odbiega od założeń naszej winiarni o sprowadzaniu jedynie win z małych winnic, postanowiliśmy w naszej ofercie umieścić kilka pozycji z tej firmy. Wina te pochodzą bezpośrednio od producenta i są stworzone głównie na rynek węgierski, gdzie jakość towarzyszy dość atrakcyjnej cenie.

Kohari Pincészet

Z wyglądu przypomina prawdziwie południoeuropejskie winnice z białymi murami i łukami. Z tarasu, popijając wino, można podziwiać piękny widok na egerską dolinę. Mimo że jest to dość młoda winnica, bo działająca jedynie kilkanaście lat, znaleźliśmy tutaj kilka wspaniałych, wypieszczonych trunków.

Warto skosztować win od Kohari !

Posta Lajos

Winnica o której niewiele można powiedzieć. Znajduje się w jednej z małych wiosek wokoło Tokaju i znaleźliśmy się w niej przez przypadek. Pani w sędziwym wieku, która nas przywitała pięknie opowiadała o swoich piwniczkach - niestety po węgiersku, który to język ciągle jeszcze jest dla mnie zagadką, a inne języki obce - były jej obce. Jedyne co zrozumiałem (tak mi się wydaje) to to że w podziemiach w dawnych czasach znajdowała się kapliczka.

Ale to nieistotne, istotne natomiast były wina, którymi właścicielka poczęstowała nas ze starych dębowych beczek. Rewelacja ! Właśnie o to chodzi w enoturystyce - znajdowanie takich miejsc i takich win.

Dávid Borház

Misją winnicy jest produkcja doskonałej jakości produktów z dużym naciskiem na zachowanie tradycyjnych technik winiarskich, produkcja wina dla koneserów. I musimy przyznać, że ta sztuka wychodzi właścicielom perfekcyjnie! Mimo że, w obecnej formie winnica działa dopiero od niecałych 20 lat, to ma już w posiadaniu 30 hektarów własnych upraw oraz rozległe, wykute w skale piwnice, w których w idealnych warunkach dojrzewają ich wspaniałe trunki.

Czerwone wina od Davida to zdecydowanie jedne z najlepszych, które udało nam się znaleźć na Węgrzech! 

Weingut Görgen-Creutzner

Oczywiście jak wszystkie "Nasze Winnice" tak i ta jest rodzinną firmą przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Nie znajdziemy tutaj wilgotnych, ciemnych piwniczek do czego przyzwyczaiły Nas regiony winne z Węgier. Mamy za to nowoczesną technologię, niemal sterylne warunki oraz niemiecką precyzję.
Wina od Görgena to solidne i pięknie skomponowane mozelskie rieslingi, które na pewno doceni nie tylko koneser. 

Weingut Paulushof

Dziesiątki lat doświadczenia i pasji sprawiają, że wina z tej winnicy są naprawdę niezwykłe. Obok "tradycyjnych" produktów z nad Mozeli znajdziemy tutaj bardzo oryginalne trunki z niespotykanym w konkurencyjnych winach bukietem zapachowym oraz walorami smakowymi.
Każda butelka od Paulushofa to demonstracja niemieckiej dokładności oraz wrażliwości - od etykiety, aż po zawartość wszystko perfekcyjne !

Weingut Meierer

Winnica o ogromnym potencjale, gdzie powstają niesamowite trunki o niepowtarzalnym i indywidualnym charakterze. Uprawy znajdują się w najbardziej nasłonecznionych, stromych zboczach w tym regionie.
Idealne warunki oraz niezwykły zmysł twórczy właściciela - młodego winiarza Matthiasa Meierera, który od 2013 objął stery w rodzinnej "firmie", sprawiają, że te unikatowe wina to jedne z najlepszych jakie znaleźliśmy nad Mozelą.

Weingut Frieß

Weingut Frieß to 10 hektarów doskonałych nadreńskich winogron. Winnica jest firmą rodzinną, która działa już od wielu pokoleń. Ciężko określić od jak dawna, ale widzieliśmy że nad drzwiami piwniczki widnieje data 1647 ! Ilość odmian szczepów z których Frieß wytwarza swoje trunki jest imponująca - znajdziemy tu chodziażby takie jak: Gewürztraminer, Riesling, Weißburgunder, Rivaner, Blanc de noir, Chardonnay, Kerner, Bacchus, Dornfelder, Portugieser, Spätburgunder, Regent i wiele innych.

Michele Biancardi

Michele Biancardi rozwija głównie trzy szczepy: Nero di Troia, Fiano i Primitivo. Są to tradycyjne rodzaje winogron z okolicy Pugli i robi z nich naprawdę wspaniałe wina, które mają mocny i pełen aromat. Oczywiście wszystkie Wina posiadają certyfikat BIO. Największym marzeniem Michele jest, aby produkować wspaniałe wina doceniane przez tych, zarówno blisko i daleko.

Tenute Al Bano Carrisi

Nowoczesna, wytwarzająca 10 rodzajów wina winnica w pięknym regionie Puglii. Carrisi nie tylko obsadza swoje ziemie najbardziej popularnymi czerwonymi szczepami Apulii,ale można znaleźć u niego także białe szczepy jak np Chardonnay i Aleatico. Jest to rodzinny interes, a niektóre krzewy mają ponad 70 lat!

Nie są to super wielkie wina, ale na pewno nie brakuje im elegancji i włożonego serca.

Cincinnato

Dzięki m.in glebie wulkanicznej wina od Cincinnato mają wyjątkowo ciekawą strukturę. Uprawy są ekologiczne i nie nawadniana, a niektóre z nich są całkowicie organiczne z certyfikatem organów kontrolnych. Ale świetne wina produkowane przez Cincinnato to nie tylko technologia i gleba, ale mnóstwo serca włożone w każdą tak butelkę wina.

Tola Aziente Vitivinicola Sicilia

Winiarzy z Tola łączy miłość do ziemi, szacunek dla przyrody oraz przyjemność i entuzjazm do tworzenia prestiżowego. Tola to rodzinny interes już od trzech pokoleń, a wina tworzy się z bardzo wyselekcjowanych gron winogron takich jak Nero d'Avola, Catarratto i Insolia oraz klasycznych odmian winorośli, takich jak Syrah i Merlot.

WeinGut Dörrschuck

Niewielka rodzinna winnica z okolic Lorzweiler w Palatynacie, której powstanie datuje się na połowę XVIII wieku. Winnica oferuje wszystko to co możemy najlepszego znaleźć nad Renem - od pachących świeżych Rieslingów po czerwone odmiany jak Spatburgunder. Wyjątkowa winnica z wyjątkowymi winami !

WeinGut Alvin Schmitz

Alvin Schmitz to niewielki winiarz z nad Renu. Jeden z nielicznych winiarzy niemieckich, który wymyka się z ram regionu. Znajdziemy u niego szczepy rzadko spotykane jak Cabarnety czy Merloty. Produkty z tej winnicy to nie tylko wysoka jakość produktów ale także innowacyjne podejście do wina!

Masseria Tagaro

Masseria Tagaro jest apuliańską winnicą z najnowocześniejszymi technologiami, tymi samymi technologiami, które pomagają zachować jakość przy jednoczesnym poszanowaniu tradycji ponad trzech pokoleń winiarzy.